User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
W miesiącu: 240
Wszystkich: 34886
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Wycieczka do Przybynowa

W dniu 19 marca 2015 r. uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kopalni wybrali się wraz z nauczycielami : panią Bożeną Foks, Małgorzatą Zgódką , Aliną Dobosz i Agnieszką Kołodziejczyk na wycieczkę do Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie. Wycieczka była zorganizowana pod hasłem „Tajemnice Wielkiej Nocy-poznajemy zwyczaje świąteczne”.

Gdy tylko dojechaliśmy do agrogospodarstwa zostaliśmy poczęstowani produktami regionalnymi- czekały na nas chlebek z pysznymi powidłami, kiszone ogóreczki czy też smalczyk z cebulką i oczywiście gorąca herbatka. Tak posileni uczniowie powędrowali zwiedzać Mini Zoo na świeżym powietrzu. Dzieci były przeszczęśliwe gdy dostały suchy chleb i mogły same częstować zwierzęta jedzeniem. Zwierzęta w gospodarstwie były bardzo oswojone toteż mogliśmy je oglądać z bliska , głaskać je. Na wyciagnięcie ręki  były takie zwierzęta jak: wielbłąd, lamy, osiołki, daniele, kuce, krowy szkockie, kózki , owce miniaturowe, alpaka.

Zobaczyliśmy również mini skansen wsi jurajskiej z przełomu XIX i XX wieku.

Po Mini Zoo cała grupa powędrowała na warsztaty wielkanocne. Dzieci w bardzo przystępny i ciekawy sposób miały zaprezentowane zwyczaje wielkanocne. Kolejno- święta od kuchni – tu smakowaliśmy babkę wielkanocną. Następnie każdy uczestnik wykonywał swoją pisankę. Zajęcia plastyczne bardzo podobały się dzieciom- zwłaszcza, że każdy zabrał do domu własnoręcznie zrobioną pisankę .

Po tych zajęciach kolejno były przygotowane atrakcje na świeżym powietrzu: wielkanocny turniej z jajkiem w roli głównej czy też zajączkowe zabawy. Po świetnej zabawie na koniec wycieczki uczestnicy zostali poczęstowani żurkiem wielkanocnym z jajkiem i białą kiełbasą.

Dzieci były bardzo zadowolone z tej wyprawy- „lekcja” dotycząca zwyczajów wielkanocnych była dla nich bardzo interesująca i ciekawa.

Polecamy odwiedziny Agrogospodarstwa „Pod Skałką” w Przybynowie, gdyż właściciele bardzo starają się aby atrakcje które proponują były kształcące, i by dawały wiele radości .

Agnieszka Kołodziejczyk