User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 43
Wczoraj: 55
W miesiącu: 2164
Wszystkich: 136319
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Projekt
NIESAMOWITA AKCJA - “NAKRĘTKA”
nakretki 

 

Tak niewiele musisz dać, żeby pomóc

Włączamy się w akcję zbierania plastikowych zakrętek. To „waluta wymienna” na nowy wózek inwalidzki dla chorego dziecka.

Okazuje się, że aby komuś pomóc, wcale nie trzeba wydawać pieniędzy - wystarczy chcieć.

Chodzi o najzwyklejsze plastikowe korki, które są przy butelkach z produktami spożywczymi, chemicznymi czy przemysłowymi. Przedsiębiorstwo, za zebrane kilogramy, wypłaca pieniądze, za które zakupuje się wózki inwalidzkie. Akcja łączy ekologię i działania charytatywne w jedno. Potrzebująca osoba otrzymuje wózek inwalidzki, a przyroda nie zostaje zanieczyszczona zbędnymi zakrętkami.

W jednym 120-litrowym worku mieści się 22 kg zakrętek. Na jeden wózek potrzeba 32 - 45 ton nakrętek. Koszt wózka to rząd kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od jego wielkości i wyposażenia. Za kilogram nakrętek firma recyklingowa płaci około 40 groszy.

Dlatego im więcej osób włącza się w akcję, tym krótszy czas oczekiwania na wózek inwalidzki.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji, może to zrobić w tej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka. Jeśli masz możliwość, przyłącz się do nas i pomóż zbierać zakrętki. Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka przeznaczona na zakup wózka inwalidzkiego.

Przyłącz się do akcji - to tak niewiele dla Ciebie, a tak dużo dla dzieci potrzebujących twojej pomocy.

 
SPRAWOZDANIE Z WOLONTARIATU W LUTYM

 

W ramach udziału w programie „Szkoła bez przemocy” w lutym 2011 roku miały miejsce następujące działania wolontaryjne

  1. Opracowanie i rozpowszechnianie ulotek. Promocja i rozpropagowanie idei wolontariatu – rozumianego jako bezinteresowne poświęcanie swojego czasu i wysiłku na rzecz potrzebujących poprzez wydanie ulotki okolicznościowej i pracy podczas godzin wychowawczych. Ulotka, którą otrzymali także rodzice dzieci, informowała o kodeksie, celach i założeniach programu szkoły bez przemocy.
  2. Konkurs plastyczny. Ogłoszono konkurs plastyczny dla klas I – VI na plakat pt. „Nie sprzedaję alkoholu i papierosów niepełnoletnim’’ oraz konkurs plastyczny pod hasłem „ Nie lubię na moim terenie....” . Uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w konkursie. Rozstrzygnięcie konkursów i prezentacja nagrodzonych prac nastąpi w szkole i w okolicznych sklepach na początku marca.
  3. Konkurs Walentynowy. Rodzice zaproponowali przeprowadzenie w klasach I-III walentynkowego konkursu plastycznego. Mieli na celu rozpowszechnienie postaci i działań św. Walentego, który jest patronem naszego kościoła i ukazanie uczniowskich talentów. Najlepsze prace rodzice nagrodzili i zorganizowali wystawę.
  4. Walentynki GOPS. Uczniowie klasy piątej, w ramach dodatkowych zajęć, przygotowali kartki z życzeniami dla pięciu babć i jednego dziadka, będących pod opieką GOPSu, którymi opiekuje się rodzic naszej uczennicy. Ponadto rodzice zakupili z tej okazji czerwone serduszka na patyku, które uczniowie ślicznie udekorowali. Przekazywaniem upominków zajmą się rodzice uczniów.
  5. Paśnik. Uczniowie klasy I i III z wychowawcami, gromadząc odpowiednie pożywienie, słomę, sól, itp. zaopiekowali się paśnikiem w lesie w okolicach Kopalni, dokarmiając zwierzęta w tym trudnym zimowym okresie. Działanie to miało na celu pokazanie,  że zwierzęta też potrzebują naszej pomocy.
  6. Zabawa karnawałowa. Rodzice zorganizowali również „zabawę karnawałową” dla chętnych z okolicy. Przygotowali menu i udekorowali salę. Zabawa była bardzo udana i rodzice bawili się do rana. Dochód z zabawy został przeznaczony na potrzeby szkoły.
  7. Pomoc w nauce. W ramach dodatkowych godzin nauczyciele organizują zajęcia wspomagające uczniów mających trudności w nauce, jak również rozwijające ich zainteresowania. Organizują również pomoc koleżeńską uczniom szkoły mającym kłopoty w nauce.
  8. Pokaz działań. Prezentujemy działalność wolontaryjną na temat przeprowadzonych działań w wydzielonym miejscu w szkole – w gablocie na korytarzu wejściowym.
  9. Strona internetowa. Zdjęcia z przeprowadzonych działań dostępne są na stronie internetowej naszej szkoły: „zspkopalnia.nets.pl”.
  10. Trudno określić liczbę godzin poświęconych na realizację działań projektu.
 
KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT ROZSTRZYGNIĘTY!

4.03.2011r rozstrzygnięto konkurs plastyczny na plakat

„NIE SPRZEDAJĘ ALKOHOLU I PAPIEROSÓW NIEPEŁNOLETNIM”

„NIE LUBIĘ NA MOIM TERENIE……”

Oto wyniki:

Klasy I –III

1 miejsce:    Oliwia Sroka i Patrycja Foltyńska

Klasy IV – VI

1 miejsce:    Amanda Utrata

2 miejsce:    Magdalena Kaczmarek

3 miejsce:    Angelika Nalewajka

Wyróżnienia:

Laura Grajcar

Monika Kowalik

Anna Bissinger

Anna Szwyngiel

Rozdanie nagród nastąpi 11.03.2011r.

 
KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT

 

TEMATY:

„NIE SPRZEDAJĘ ALKOHOLU I PAPIEROSÓW NIEPEŁNOLETNIM”

„NIE LUBIĘ NA MOIM TERENIE……”

FORMAT PRACY A3, TECHNIKA DOWOLNA

DOSTARCZANIE PRAC DO 18 LUTEGO 20011r.

KLASY I - III – WYCHOWAWCOM

KLASY I V - VI - p. ARTUROWI ŻUKOWOWI

ROZSRZYGNIĘCIE KONKURSU I OGŁOSZENIE WYNIKÓW 25 LUTEGO 2011r.

 
ZWIERZĘTA POTRZEBUJĄ TWOJEJ POMOCY!

W ramach V edycji programu społecznego  „Szkoła bez przemocy” w naszej szkole organizowana jest pomoc dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie
ul. Gilowa 44/46.

Oczekujemy pomocy:
- w zaopatrzeniu w słomę,
- mile widziane osoby, które zasponsorują zakup nowych bud w boksach (stare budy są już w bardzo złym stanie).

Zwierzęta potrzebują niepotrzebne w Waszych domach:
- ręczniki, koce, dywany, wykładziny itp.

Prosimy też o:

- pożywienie dla zwierząt, np pop over to this web-site.: puszki z karmą, kasza, makaron, ryż, sucha karma dla psów i kotów,
- miski metalowe, żwirek dla kotów, środki czystości, płyny do mycia, do czyszczenia, rękawice zwykłe i gumowe.

Potrzebne jest również wszystko co służy pielęgnacji:
- szczotki różnego rodzaju, grzebienie, nożyczki, cążki do pazurów, szampony oraz smycze, obroże, kagańce (nie kolczatki).

Zbiórka będzie trwała do 31 marca 2011r.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc !

Magdalena Filipek

Bożena Foks

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2