User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 34
Wczoraj: 55
W miesiącu: 2155
Wszystkich: 136310
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

AKTUALNOŚCI
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

DNIA 4 WRZEŚNIA 2017r.

7.50 - zbiórka pod szkołą,

8.00 - Msza Św. w kaplicy przy ul. Klonowej,

09.00 - uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

 
Polonistyczne zmagania

Dnia 8 czerwca 2017r. odbył się w Łaźcu Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny z języka polskiego ,,Rozmaitości polonistyczne’’ dla klas IV-VI.

    Wydarzenie to stało się już coroczną tradycją, w której biorą udział nasi uczniowie. Tak było i tym razem, a ich wyjazd okazał się dużym sukcesem.

Więcej…
 
Wycieczka do Krakowa

Dnia 23 maja 2017r. uczniowie kl. IV, V, VI wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę w okolice Krakowa.

Więcej…
 
Na szkolnej scenie

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie koła teatralnego prowadzonego przez p. Danutę Kowalik zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. ,,Anielska terapia’’.

  Wraz z młodymi aktorami widzowie mogli ,,odwiedzić’’ pewną szkołę, gdzie uczniowie nie zawsze postępowali właściwie  - wręcz przeciwnie: bili i przezywali innych, kłamali, plotkowali itp. Sytuacja była tak poważna, że na pomoc został wysłany ,, oddział specjalny’’ w osobach św. Piotra i jego aniołów. Grupa ta zadziałała wyjątkowo skutecznie, wymuszając zmianę sposobu myślenia i postępowania naszych bohaterów, gdyż ,, lepiej zapobiegać, niż leczyć’’.

    Spektakl – żartobliwy, ale pouczający w swej wymowie – okazał się dużym sukcesem – a ciekawa scenografia i piosenki dodatkowo podniosły jego wartość.

     Spotkania teatralne odgrywają bardzo dużą, choć często niedocenianą rolę w kształtowaniu dzieci i młodzieży. Uczą wrażliwości na piękno słowa mówionego, odpowiedniej interpretacji, właściwej dykcji i modulacji głosu, ale też dodają odwagi, pewności siebie.

    Cieszy fakt, że nasi uczniowie tak chętnie uczestniczyli w cotygodniowych spotkaniach, poświęcając czas na naukę roli, ucząc się na pamięć tekstów, ćwicząc ruch sceniczny, a także tańcząc i śpiewając.

     Nasze przedstawienie pokazaliśmy również podczas festynu w Kopalni, w czerwcu tego roku.

     Młodym aktorom gratulujemy i życzymy sukcesów, a chętnych zapraszamy do udziału w spotkaniach teatralnych w nowym roku szkolnym.

                                                                                                 Danuta Kowalik

GALERIA

 
Piękno słowa mówionego …

Dnia 31 marca 2017r. odbył się w Konopiskach XXIX Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa ”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 30