User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 1
Wczoraj: 4
W miesiącu: 240
Wszystkich: 34886
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Z wizytą w szkolnym teatrze

 Dnia 17 IV 2015r.  uczniowie kl. IV, przygotowani przez p. Danutę Kowalik, zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie teatralne pt. ,, Zapraszamy do Narnii’’. Akcja tej niezwykłej opowieści, opartej częściowo na motywach powieści C.S Lewisa, rozgrywa się w rzeczywistym i baśniowym świecie.

 Wraz z młodymi aktorami przenosimy się z pokoju Agaty, współczesnej nam uczennicy, czytającej książkę pt. ,,Opowieści z Narnii’’, do wiejskiego domu Profesora, aby następnie znaleźć się w nierzeczywistej krainie, zwanej Narnią. Agata, unieruchomiona w łóżku z powodu złamania nogi, początkowo z niechęcią zagłębia się w losy bohaterów książki, ale stopniowo czytana historia ją zachwyca. Dzięki temu poznajemy losy czworga rodzeństwa: Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji, którzy przybyli do domu Profesora, aby tam przeczekać czas nalotów bombowych na Londyn. Widzimy, jak ich spokojna egzystencja nabiera barw, gdy najmłodsza siostra wchodzi do tajemniczej szafy, aby po jej drugiej stronie znaleźć magiczną Narnię. To tam nasi realni bohaterowie spotykają zupełnie niezwykłe postaci, m.in. Białą Czarownicę, fauna Tumnusa, mówiącego bobra, św. Mikołaja, dowiadują się o niezwyciężonym lwie, Aslanie.

Obserwujemy ich wtedy, gdy Edmund zdradza rodzeństwo, skuszony potęgą i bogactwem wiedźmy, słuchamy trudnych rozmów z Profesorem, wspólnie cieszymy się z prezentów i nadchodzącej wiosny, aby potem opuścić ich świat i przenieść się do uroczego pokoiku Agaty.

Przepiękna scenografia, stworzona przez p. Katarzynę Stadler, stylowe kostiumy i rekwizyty (o które zadbali rodzice czwartoklasistów) sprawiły, że przedstawienie okazało się sukcesem młodych aktorów. Oni sami, pokonując tremę, potrafili nie tylko pięknie powiedzieć nauczone role, ale też ,,zagrać’’: ruchem scenicznym, gestem, mimiką.

 Wykazali się talentem aktorskim i zostali nagrodzeni przez zgromadzoną publiczność ,,gorącymi’’ brawami. Życzymy im dalszych sukcesów na teatralnej scenie !

                                                                                                                                    Danuta Kowalik

GALERIA