User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 11
Wczoraj: 15
W miesiącu: 355
Wszystkich: 48692
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Z wizytą w teatrze

Dnia 25. października 2016r. uczniowie kl. IV,V i VI wraz z wychowawcami, panią Magdaleną Filipek i panią Danutą Kowalik, wybrali się do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt. „ Tajemniczy ogród ”, będące sceniczną adaptacją lektury o tym samym tytule.

       Spektakl ukazał historię osieroconej dziewczynki, Mary, która została oddana pod opiekę wuja, lorda Cravena i przybywa do jego angielskiej posiadłości w Misselthwaite Manor. Nieoczekiwanie dla niej samej poznaje tam przyjaciół : swego kuzyna, chorowitego Colina, Dicka, odkrywcę tajemnic natury, Martę, Bena i wielu innych. Ich spotkanie przyczyni się do niezwykłej przemiany Mary – z kapryśnej, złośliwej, niegrzecznej w uczuciową, wrażliwą i pomagającą innym dziewczynkę. Jednak ta zmiana nie byłaby możliwa bez tytułowego tajemniczego ogrodu, zamkniętego od lat, zaniedbanego i opuszczonego, którego „ odkrycie ” przez Mary pomaga w jej uczuciowym wyzdrowieniu. Wspólna praca dzieci sprawia, że staje się on przepięknym, kwitnącym, wielobarwnym, zaczarowanym miejscem, dzięki któremu i dzieci,     i dorośli mogą odnaleźć siebie samych.

    To wzruszające przedstawienie opowiada o ogromnej sile przyjaźni, która może zmieniać ludzi, a także o urodzie i mocy natury, wywierającej ogromny wpływ na życie człowieka, jego zdolność przeżywania i odczuwania piękna. Wspaniale zagrane role, mądre w treści piosenki, oprawa muzyczna, zmieniająca się scenografia sprawiły, że trwający dwie godziny spektakl okazał się sukcesem, spodobał się młodym widzom i zmusił do refleksji.

    Z teatru wracaliśmy w niezwykłym nastroju, po prawdziwej uczcie duchowej, z wiarą, że wszystko można osiągnąć, jeżeli się tego naprawdę pragnie i poświęci temu zadaniu trud, czas i serce.

Danuta Kowalik