User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 0
Wczoraj: 11
W miesiącu: 0
Wszystkich: 48692
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Dzień Patrona

26. października 2016r. uczniowie klasy VI, przygotowani przez panią Danutę Kowalik, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, Jana Pawła II, którego imię jest zaszczytnym zobowiązaniem dla całej społeczności szkolnej.

    Młodzi adepci koła teatralnego przypomnieli życie i dokonania papieża Polaka, któremu los nie szczędził ludzkich tragedii i trudnych wyzwań.    Mądrość ludowa głosi, że jeśli kogoś Bóg szczególnie ukochał , doświadcza go cierpieniem, a prawdziwa wiara hartuje się i wzmacnia. Przyszły papież już w dzieciństwie doświadcza ogromnego bólu, gdy umiera jego ukochana mama, a potem brat Edmund. Kolejnym ciosem jest śmierć ojca i poczucie rodzinnego osamotnienia. Młody Karol Wojtyła w trudnych latach okupacyjnej niewoli modli się żarliwie i dokonuje wyboru życiowego powołania – wstępuje do seminarium duchownego i zostaje księdzem. Oprócz powojennej misji duszpasterskiej, wciąż uczy się, dokształca, spotyka z młodymi ludźmi, dla których szybko staje się autorytetem i duchownym przewodnikiem.

      Kiedy podczas konklawe, 16. października 1978 roku, zostaje wybrany na Stolicę Piotrową, przybiera imię Jan Paweł II. Jako papież jest niezwykle aktywny, odwiedza wiele krajów, spotyka się z różnymi ludźmi, aby wszędzie głosić Dobrą Nowinę, ale też pomagać w codziennym życiu, wzmacniać i kształtować charakter.

      Jest papieżem, który nie boi się pokazać światu starości, choroby, cierpienia, będących nieodłącznym elementem ludzkiej egzystencji. Nawet swą śmierć uczynił swoistą lekcją pokory i poddania się woli Boga. W 2014r. zostaje ogłoszony świętym i w tym upatrujemy sens życia każdego człowieka – tak żyć, aby nasze istnienie niosło dobro i radość innym, aby cierpienie znosić z pokorą, a bliźnich miłować i przebaczać krzywdy. Nauczanie Jana Pawła II jest proste i zrozumiałe, ale też wymagające- siły, wiary, miłości i … chęci.

      Młodzi aktorzy za wzruszające słowa, mądre teksty piosenek i ogólną wymowę artystyczną zostali nagrodzeni gorącymi brawami, a prawda o Janie Pawle II, narodowa duma i wdzięczność za Jego życie ponownie w nas wybrzmiała.

     

                                                                                                                Danuta Kowalik

GALERIA