User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 23
Wczoraj: 23
W miesiącu: 361
Wszystkich: 62395
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

Wycieczka do Krakowa

Dnia 23 maja 2017r. uczniowie kl. IV, V, VI wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę w okolice Krakowa.

     Pierwszym przystankiem na naszej trasie była Jaskinia Wierzchowska Górna, gdzie w ciągu godzinnego zwiedzania mogliśmy zobaczyć skalne wnętrza oraz śpiące nietoperze, a także dowiedzieć się o życiu ludzi pierwotnych, którzy tam zamieszkiwali.

     Następnie udaliśmy się do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata ” w Krakowie, aby poznać życie Mongołów, ich obyczaje, zajęcia – tak różne od naszych, pochodzenie tego ludu i najważniejsze wydarzenia z jego narodowej historii. Obejrzeliśmy ciekawy film na temat Mongolii i uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych. Potem zwiedzaliśmy inne wioski – afrykańskie, azjatyckie, indiańskie, a wiedza – poglądowa i doświadczalna – na pewno nas wzbogaciła i uświadomiła ogromną różnorodność otaczającego nas świata.

     Kolejnym punktem programu była wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam, po pysznym obiedzie, mieliśmy możliwość bliższego poznania historii życia św. Faustyny, jej cudownych objawień i ucałowania relikwii. Po modlitwie w kościele i krótkim zwiedzaniu całego kompleksu, z wysokiej wieży widokowej oglądaliśmy panoramę Krakowa.

     Wycieczka była ciekawa i wszystkim bardzo się podobała.

Danuta Kowalik

GALERIA