User Menu

Nasze zdjęcia

Odwiedzających


It seams that module Counters (mod_jstat_counters) is not installed correctly. Please refer to JoomlaStats extension installation problem page.


Dzisiaj: 24
Wczoraj: 23
W miesiącu: 362
Wszystkich: 62396
Wszystkich stron: 0
Liczymy od: 2010-10-05


Designed by:

NASZ PATRON

 

"Wy jesteście solą tej ziemi.
Wy jesteście światłością świata."
                                               
                                                   Jan Paweł II
 

Dnia 21 października 2006r. odbyła się uroczystość 20-lecia Szkoły Podstawowej w Kopalni i nadania Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kopalni imienia Jana Pawła II.

O godzinie 13.30 zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie wyruszyli pieszo spod budynku szkoły do Kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża w Kopalni. Tam o godzinie 14.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez biskupa Jana Wątrobę i ks. proboszcza Sławomira Kaczmarka. Na  początku nastąpiło poświęcenie sztandaru oraz złożenie ślubowania  przez przedstawicieli uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy przyrzekali dbać o dobre imię szkoły, godnie ją reprezentować, sumiennie wykonywać powierzone im zadania dla dobra Ojczyzny oraz żyć zgodnie z zasadami etyki chrześcijańskiej. Homilię wygłosił biskup Jan Wątroba, który podkreślił swą radość z faktu, że nasza społeczność wybrała na patrona szkoły tego wielkiego Polaka. Bowiem to właśnie dzieci i młodzież zajmowały szczególne miejsce w sercu Ojca Świętego. To w nich widział przyszłość narodu, nadzieję starszych i siłę wiary. Jan Paweł II mówił do młodych, że każdy z nich znajduje w życiu jakieś swoje "Westerplatte", czyli zadania, które musi wypełnić, obowiązek, powinność, o którą należy "zawalczyć" - po prostu swoje przeznaczenie, które powinien odszukać w gąszczu nieważnych spraw.  Na zakończenie biskup Wątroba życzył wszystkim zgromadzonym, aby życie i dokonania Jana Pawła II stały się dla nich drogowskazem godnego postępowania. Po Mszy Świętej uroczysty orszak skierował się na plac szkolny, gdzie po odśpiewaniu hymnu narodowego zabrzmiał "Hymn Szkół im. Jana Pawła II". Następnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mgr Małgorzata Warwas przypomniała historię szkoły w Kopalni, która istniała  tu od 1924 roku w starym budynku, aby w 1986r. przybrać ostateczny kształt dwupiętrowej szkoły. Podkreśliła też ogromne zaangażowanie mieszkańców Kopalni, którzy własnym wysiłkiem wybudowali szkołę, wierząc głęboko w sens i konieczność jej istnienia. Pani dyrektor stwierdziła, że cała społeczność szkolna jest świadoma ciężaru odpowiedzialności w związku z wielkością postaci naszego Patrona, ale podejmuje go jednak z pełnym przekonaniem i wiarą, że właśnie Osoba Jana Pawła II pozwoli wszystkim głębiej przeżywać swoje powołanie i stawać się po prostu lepszymi ludźmi.